« Späť na články

5 kurzov, ktoré vám uľahčia rodičovstvo

Publikované: 31. mája 2017

Je to zrejme najdôležitejšia práca, ktorú kedy budete robiť, ale žiadnu možnosť vyskúšať si to na “nečisto” k nej nedostanete. Keď zistíte, že očakávate vaše prvé bábätko, neviete si možno ani predstaviť, čo to všetko obnáša.

Materské centrum Predeti Care vám preto ponúka 5 kurzov, ktoré vás pripravia na tehotenstvo a prvé mesiace s bábätkom. Aj vďaka nim si rodičovstvo budete môcť viac vychutnať.

  1. Kurz pre budúcich rodičov pozostáva z dvoch prednášok. Na prvej sa žena a jej partner dozvedia všetko o tehotenstve a pôrode. Vďaka kurzu sa pripravíte na pôrod a váš partner sa dozvie, ako vám počas pôrodu dokáže pomôcť uľaviť od bolesti. Druhá prednáška je zameraná na šestonedelie a novorodenca, dozviete sa, čo zahŕňa starostlivosť o bábätko v prvých týždňoch vášho spoločného života. A čo je najlepšie, tento kurz je zadarmo.
  2. Pravidelná fyzická aktivita je počas tehotenstva dôležitá. Cvičenie pre tehotnéje prispôsobené individuálnym potrebám tehotných žien. Pomôže vám zostať v kondícii, cítiť sa pripravená a skutočne dobre naladená a zameriava sa na cviky, ktoré pripravia telo na pôrod.
  3. O tom, že pôrod je náročný, počúvame neustále. Ale že aj dojčenie môže mať svoje úskalia, sa často čerstvé mamičky dozvedia až vtedy, keď majú po pôrode problémy s dojčením. Ak si chcete byť istá, že zvládnete správnu techniku dojčenia a nebudete musieť bojovať s nedostatkom mlieka alebo zlým prisávaním bábätka, príďťe na Kurz dojčenia slaktačnou poradkyňou
  4. Ak nechcete prípravu na pôrod, alebo ju absolvujete na inom kurze, môžete využiť možnosť samostatného Kurzu prvých dní s bábätkom. Teoretická časť kurzu je doplnená praktickým nácvikom jednotlivých úkonov na bábike (kúpanie, prebaľovanie atď.). Veríme, že s množstvom užitočných rád a informácií, ktoré sa dozviete na kurze, zvládnete prvé dni s vaším novonarodeným dieťatkom jednoduchšie a budete sa cítiť sebaistejšie.
  5. V čase po pôrode, kedy by ste si mali užívať iba bábätko, vás alebo vášho partnera očakávajú aj behačky po úradoch. Oceníte preto Besedu s advokátkou, na ktorej sa dozviete, na čo všetko máte nárok v tehotenstve, o aké príspevky a prídavky môžete požiadať, aké sú lehoty na prihlásenie bábätka do zdravotnej poisťovne a mnoho iného. Aj tento kurz je zadarmo.

Kurzy môžete absolvovať v materskom centre Predeti care, a to už na troch adresách, v Bratislave, Nitre a v Trenčíne.


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa s ním aj so svojimi priateľmi.

 

OZNAM!!

 

Chceli by sme Vás informovať  že naše materské centrá v Bratislave a v Nitre sú momentálne zatvorené.

           O ich opätovnom otvorení vás budeme informovať na našej stránke a na sociálnych sieťach Predeti.sk.

Ďakujeme za porozumenie.